Sade Meyhane | Sade’ce Eğlence!

Tarihi Rum Binamız

Burası, 130 yıllık yığma tuğladan yapılmış eski Rum binasıdır. Tarihi eser olarak Anıtlar Kurulu tarafından koruma altına alınmış olup, işletme ve mal sahiplerince düzenli olarak, restorasyonu yapılmıştır.

İçeriğinde; üç dini simgeleyen motifler, mozaik resimler, heykeller, ferforjeler ve avizeler yer almaktadır… Asma katı ve mahzeniyle tarih kokan bir binadır.

Aslı korunarak restorasyon çalışmaları tamamlanmıştır. Alt mahzen katında fabrikasyon değil Türkiye’nin kendine has üç özel bölgesinde, markaları bize ait olan özel üretim şarapları barındırmaktadır.

Giriş katımız ve asma katımızda Sade Meyhane olarak hizmet vermeye başladığımız günden dört ay sonra tamamen müşterilerin oylarıyla; TimeOut 16. Yeme İçme Ödülleri Organizasyonu’nda En İyi Yeni Beyoğlu Mekânı olarak ödüllendirilmiştir.

Ödüllü Mezelerimiz

1998 yılından bu yana sektörün önde gelen mekanlarında kurucu olarak yer almış olan kurucumuz Sn. Nihat Yücetürk, Sade Meyhane’yi de kendisi yaratmıştır.

2016 yılı itibariyle müşterilerin değişen beklenti ve talepleri doğrultusunda Meyhane’de ilk eğlenceyi başlatıp Sade Kültürü ile özdeşleşen ve en çok satanlar da o yıl yer alan Kokoreç’i; Fajita Tabağında, özel sos ile harmanlayıp sunan ve o yıl TimeOut Yeme İçme Ödülleri Organizasyonu’ndan ödül almış.

Bir sonraki yeni sezonda Çiğ Köfte’yi Yeşil Zeytin ve Tatlı Biber içine doldurarak sunup o yıl da Show TV – Show Türk’den bir başka ödülle taçlandırılmıştır. Yine Osmanlı Mutfağı’nın menüsünde bulunan Saray Balığı’nı Sade Meyhane menüsüne kazandırıp, mevsimine göre üç haftada bir meze dolabını revize edip yenileyerek ana yemek seçeneğinde de aynı çizgiyi devam ettirmektedir.